Pieluchy kontra pieluchomajtki – co wybrać?

Pieluchomajtki już dawno przestały być zaledwie alternatywą dla klasycznych pieluszek - od dawna są uznawane za naturalny krok ku przyzwyczajaniu dziecka do samodzielnego korzystania najpierw z nocnika, a później z toalety. Jeżeli więc nasze dziecko osiągnie wiek, w którym niewygodne staną się dla niego klasyczne pieluszki, nie wahajmy się postawić na pieluchomajtki

Posiadając własne dziecko z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiednich pieluszek, w których spędza ono większą część swojego najmłodszego życia. Prawdą jest jednak to,  że nie są one jedyną opcją – wraz z tym, jak nasza pociecha dojrzewa, pojawiają się  nowe możliwości. Jedną z tych najlepszych, stanowiących świetną alternatywę dla pieluszek, są pieluchomajtki pokroju huggies pants 4 (https://www.bee.pl/huggies-pieluchomajtki-jumbo-4-uni-nd-high-pants-9-14-kg-36-szt_p999803.html). Co warto o nich wiedzieć, a co konieczne jest do odnotowania w przypadku standardowych pieluch?

Co warto wiedzieć o pieluchomajtkach?

Pieluchomajtki to bardzo popularne rozwiązanie wśród rodziców z nieco starszymi, ale jeszcze nieodzwyczajonymi od zwykłych pieluch dzieci. Stanowią świetną opcję przejściową, pozwalającą na przyzwyczajanie się do majtek, a jednocześnie pchającą pociechę ku korzystaniu z nocnika czy toalety. Do największych ich zalet można też zaliczyć:

  • wygodę użytkowania – pieluchomajtki nie krępują w żaden sposób ruchów dziecka, co sprawia, że czuje się ono swobodnie i jest w stanie podejmować się aktywności bez żądnych ograniczeń;
  • proste zakładanie i zdejmowanie – dziecko nie musi się kłaść i poddać się całemu procesowi zakładania – wystarczy, że stoi; co ważne, nie trzeba ich zapinać – trzymają się na solidnej, ale elastycznej i nieuwierającej gumie;
  • są dostosowane do płci, co sprawia, że komfort ich użytkowania przez każdą z nich jest jeszcze większy;
  • kosztują nieco więcej – różnica cen między nimi, a ich standardowymi odpowiednikami wynika z konieczności zastosowania nieco innych materiałów do ich wyprodukowania.

Fakty dotyczące pieluch

Choć pieluchy już na pierwszy rzut oka wydają się rozwiązaniem mniej komfortowych od pieluchomajtek, tak naprawdę niosą ze sobą sporo plusów. Tym głównym jest cena – jest ona znacznie niższa, co ma spore znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że należy je wyrzucać dokładnie z taką samą częstotliwością, jak wyżej opisaną ich alternatywę. Same pieluszki są też czymś, do czego od najmłodszych lat są przyzwyczajane dzieci – często zdarza się tak, że pociechy nie chcą sięgnąć po pieluchomajtki właśnie ze względu na to, że nie są w stanie się do nich przyzwyczaić. Choć zakładanie pieluch jest kłopotliwe, ich ściąganie jest dość wygodne, bo odbywa się za pośrednictwem rzepów.

Pieluchy to jednak również pewne wady – ograniczają one zakres ruchu dziecka podczas aktywności. Ciężko jest je również założyć, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z niegrzecznym i nieskorym do współpracy dzieckiem. Nie są też dostosowane do płci.

Kochanie zdjęcie utworzone przez peoplecreations - pl.freepik.com